Kristīne Baranovska

Sertificēta klīniskajā un veselības psiholoģijas jomā

Sistēmiskās ģimenes psihoterapijas speciāliste apmācībā.

Esmu ieguvusi profesionālo maģistra grādu klīniskajā un veselības psiholoģijā (Mg. psych.) Rīgas Stradiņa universitātē un maģistra grādu biznesa vadībā (MBA) Rīgas Tehniskajā universitātē.

Pirms pievērsos klīniskā psihologa karjerai, vairāk nekā 10 gadus strādāju starptautiskās organizācijās personāla vadībā un atlasē, gūstot plašas zināšanas par indivīdu un grupu uzvedības psiholoģiskajiem aspektiem mūsdienu darba organizācijās.

Kā klīniskais un veselības psihologs sniedzu psiholoģiskās konsultēšanas pakalpojumus pieaugušajiem ar mērķi uzlabot emocionālo stabilitāti un veicināt kopējo adaptācijas spēju.

Konsultēju gadījumos, ja ir:

  • nomāktība, depresijas pazīmes;
  • paaugstināts trauksmes līmenis, bailes, panikas lēkmes;
  • krīzes vai traumatiska pieredze;
  • zaudējumi un sērošanas process (tuvinieka nāve, veselības problēmas u. c.);
  • vientulības izjūta;
  • zems pašvērtējums, iekšējā nedrošība;
  • sarežģījumi attiecībās (konflikti, šķiršanās, vardarbības pieredze);
  • izdegšanas sindroma pazīmes.

Pieaugušajiem un pusaudžiem veicu psiholoģisko izpēti kognitīvajiem (uzmanības, atmiņas, domāšanas) un psihoemocionālajiem procesiem. Personības izpēti pieaugušajiem veicu, izmantojot Rīgas Stradiņa universitātes izstrādāto Latvijas Klīnisko Personības Testu(LKPT), kas sniedz izvērstu priekšstatu par klīniskajiem un funkcionēšanas traucējumiem, kā arī personības iezīmēm. Izpēte tiek uzsākta pēc klienta pieprasījuma vai ārsta nosūtījuma, kurā norādīti konkrēti jautājumi un izpētes mērķis. Sadarbības noslēgumā tiek sagatavots psiholoģiskās izpētes atzinums, atbilstoši Psihologu likuma III nodaļas 13. pantā noteiktajām prasībām.

Kā sistēmiskās ģimenes psihoterapijas speciāliste apmācībā strādāju ar pāriem, ģimenēm, kā arī ar individuālajiem klientiem. Ģimenes sistēmiskajā pieejā tiek uzsvērta klienta izcelsmes ģimenes nozīme cilvēka personības attīstībā. Tā piedāvā iespēju izpētīt konkrētai ģimenei raksturīgus komunikācijas modeļus, motīvus, uzskatus un vērtības, kā arī to ietekmi uz klienta pašreizējo dzīvi un izvēlēm. Papildus tam, aktuālā ģimenes attīstība virzās cauri noteiktām stadijām ar vairāk vai mazāk izteiktām krīzēm (attiecību sākuma periods, laulība bez bērniem, dzīve ar maziem bērniem, bērnu attīstības krīzes, pusmūža krīze, nobriedusi laulība, pieaugušo bērnu patstāvīgā dzīve utt.). Atbalstot klientus, tiek meklēti risinājumi sarežģītām attiecību grūtībām ģimenē vai pārī, kā arī tiek iepazīti jauni veidi, kā adaptēties dzīves cikla krīzēm un uzdevumiem.

Konsultēju latviešu, krievu un angļu valodā.

Darbības jomu sertifikāti:

Klīniskais un veselības psihologs, sertifikāta nr. 1300804

Sistēmiskās ģimenes psihoterapijas speciāliste apmācībā, prakses atļaujas nr. 1508

Dalība profesionālajās asociācijās:

Latvijas Klīnisko psihologu asociācija

Latvijas Psihologu biedrība

Latvijas Sistēmisko un ģimenes psihoterapeitu biedrība

“Tas, ko tu meklē, tieši tāpat meklē tevi.”
(Paulu Koelju).